Reigns na majowym tourze w UK, spoilery z SD... (zobacz)
Kolejne walki w karcie WrestleManii 35, wydar... (zobacz)
Jimmy Uso uniewinniony, Brie Bella kończy kar... (zobacz)

AttitudePL na Facebook AttitudePL na YouTube AttitudePL na Twitter Nasz kanał RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
SeBa: RP s.02 ep.01
Autor Wiadomość
seba 
Lower Midcarder

E-fed: SeBa
Podziękował: 46
Podziękowano mu 0 razy w 0 Postach
Wysłany: 2014-01-07, 00:44   SeBa: RP s.02 ep.01

5 Dni po gali rozdania "Felków" znajdujemy się w jakim barze w którym widzimy jeszcze świąteczny wystrój czyli jakaś mała choinka na której jest tyle bombek co kot napłakał widzimy również że są tam jakieś lampki zawieszone na barze ta ozdoba również posiada pewną wadę a dokładniej co 3 żarówka nie świeci. W tym barze znajduje się Feldmarszałek Wszystkich Polaków SeBa i jego kuzyn i adiutant w jednym znany powszechnie jako Mati, jeśli dobrze znacie bohaterów całych Prus Wschodnich możecie się domyśleć co robią a jeśli ich nie znacie w co wątpię to już wam mówię że po prostu chleją na umór ale mniejsza z tym właśnie w tej chwili przenosimy się do stoliku przy którym siedzą.

SeBa (spoglądając na swój Puchar Szczęściarza): Jak ja nienawidze tej pieprzonej Ruskiej policji jeśli nie mogą zrozumieć że jestem Jednym i Prawdziwym Feldmarszałkiem to niech się odwalą i jeszcze ten biedny Franko dobry człowiek z niego tylko szkoda że go spałowali zero szacunku do prawdziwych wrestlerów. Mniejsza z tym mój adiutancie podaj mi kartę na najbliższą galę.

Mati ( popijając piwo): Pamiętasz zeszło roczną galę która odbyła się również w święto trzech króli?

SeBa (ma wykrzywioną twarz bo właśnie wypił pięćdziesiątkę wódki): Nie, pijany byłem zresztą ja ledwo co pamiętam jak się znaleźliśmy w tym cały Sankt Petersburgu ale trzeba im przyznać że bankiet był prze udany tylko szkoda że Władka nie było wyobraź sobie że moglibyśmy się napierdolić z Prezydentem Ruskich. Dobra mniejsza z tym mów o co kaman na tej gali.

Mati: Może zaczął byś się sam interesować kartami bo cobyś zrobił gdybym odszedł. (w tym momencie Mati wyłapuje plaskacza ale nie takiego zwykłego tylko takiego który zmiótł go z krzesła na ziemie.) Ała za co to było?

SeBa (z bardzo poważną miną): Grozisz buntem chcesz skączyć tak jak Piraci z Somali albo jak ta niemiecka sztangistka pamiętaj z Feldmarszałkiem się niezadziera nie ważny czy jesteś moją rodziną czy nie znajomym jeśli podskoczysz Przeszłej Legendzie to wyłapiesz bułę w mordę, ciesz się że cię nie zabiłem bo ostatnio w internecie widziałem jak pewny jegomość pokazywał techniki których nie stosują żadne siły specjalne. Przejdźmy wreszcie do sedna sprawy i mów mi o tej mam nadzieje zacnej gali.

Mati (z widoczną już śliwą pod okiem): Tak więc w karcie nie ma normalnych walk wrestlerzy są podzieleni na grupy w twojej grupie jest Bidam, Johnny Thornpike, Won Wei, senator Szakal i tak jak w każdej grupie mistrz EWF SR-Crazy. Jest również opcja że któraś z walk odbędzie się jako Parking Lot Brawl tak więc to na tyle.

SeBa: Znam wszystkich oprócz tego Won Weia jak dobrze że jeszcze przyjmują nowe mięso armatnie dla Feldmarszałka.

I w tym momencie zostawiamy SeBe i Matiego w barze.

3 Dni do gali jesteśmy już w domu Feldmarszałka który właśnie skończył ogarniać syf który się znajdował w środku jeszcze po imprezie sylwestrowej jak i po poprawinach tejże imprezy z nieoficjalny źródeł wiemy że na tej imprezie był również Tony Hogański który jest dobrym ziomem SeBy z naszego źródła wiemy że Toster tak się upił że przedstawiał się jako Władimir Władimirowicz Putin i mówił że jeśli kiedyś umrze to będzie pochowany na miejscu Lenina. Ale mniejsza z tym czas zająć się tym co robi zdobywca Pucharu Szczęściarza a z tego co widzimy to rozmawia przez telefon więc posłuchajmy z kim rozmawia Feldmarszałek wszystkich Polaków.

SeBa: Witam z tej strony SeBa z kim mam przyjemność.

Głos z telefonu: Cześć z tej strony Cassandra Tisserent chciałabym przeprowadzić z tobą wywiad na temat powrotu.

SeBa: Nie ma sprawy zresztą nie umiałbym odmówić tak pięknej kobiecie jak ty. Tylko pozwól że zaproponuje miejsce.

Cassandra: Ależ nie ma problemu i dziękuje za komplement, jakie miejsce masz na myśli.

SeBa: Kawiarnia w Lublinie o nazwie "Akwarela Cafe" akurat dzisiaj będę wyjeżdżał na galę więc będziemy mogli się tam spotkać.

Cassandra: OK, czyli do jutra pa.

SeBa: Do zobaczenia jutro.

Tylko gdy skończyła się rozmowa Feldmarszałek zaczął czegoś szukać w szafach w między czasie spakował żel do torby i w końcu widzimy że SeBa znalazł garnitur który spakował do specjalnego etui i zaniósł go do auta Matiego które stoi pod jego domem po pewnej chwili gy już garnitur i torba ze strojem zostały umiejscowione w samochodzie marki Opel Vectra Feldmarszałek Wszystkich Polaków zadzwonił do posiadacza pojazdu

SeBa: Stary masz 5 minut żeby być pod moim domem i jedziemy do Lublina.

Mati: Co ci tak się spieszy na tą galę?

SeBa: Jestem umówiony na wywiad więc sprężaj dupę i widzę cię przy aucie w trybie now.

Mati: A z kim mamy ten wywiad?

SeBa(wtrącająć mu się w słowo): Ja mam ten wywiad i tylko ja jeżeli chcesz wiedzieć to mam wywiad z Cassandrą tą piękną Haitanką która prowadziła Felki z Tosterem.

Mati: Ej a ja co mam w tym czasie robić jak ty będziesz robił za gwiazde.

SeBa: Po pierwsze to ja jestem gwiazdą cały czas a wracając do tego co będziesz robił to przecież hełm się sam nie wypoleruje.

Mati: Dobra pogadamy po drodze już jestem pod twoim domem.

Widzimy już dwuosobową Armie Prus Wschodnich która zmierza już prosto do Lublina i w międzyczasie kuzyni dalej prowadzą konwersację na temat to dlaczego SeBa ma wywiad z fajną dupeczką a Mati ma polerować Hełm.

SeBa: Stary nie denerwuj się jak chcesz to ogarnę tobie kaste browarów albo karton wódki.

Mati: Co mi po piwie czy czystej skoro ty obracasz dobre lasaki a ja znowu mam się najebać nie chce tak to jest niesprawiedliwe.

SeBa: Ej ziom ja ci daje fejm a ty tego nie umiesz wykorzystać wystarczy że podejdziesz do jakiejś panny i powiesz że jesteś moim menagiem to ona od razu będzie miała kisiel w gaciach mówię ci tak jest tylko musisz umieć to wykorzystać.

Mati: Mówisz? Jeśli masz racje to przetestuje to w tym czasie jak ty będziesz miał wywiad.

SeBa (po raz kolejny przerywa swojemu kompanowi): Ale najpierw wypolerujesz hełm inaczej cie w hotelu zamknę i będzie przypał.

Zostawiamy ich samych gdyż przed nimi długa i wrócimy do nich gdy już ulukują się w hotelu.

2 Dni do gali SeBa właśnie szykuje swój garnitur na wywiad z Cassandrą gdy garnitur był już gotowy Feldmarszałek udał się do łazienki w której znajdowało się lustro gdzie przy ów lustrze na żelował włosy i był już gotowy więc gdy przyodział już garnitur ruszył w stronę rynku na którym znajduje się kawiarnia w której był umówiony z Śliczną reporterką EWF po drodze jeszcze wstąpił po kwiatki wiadomo trzeba być dżentelmenem. Gdy już SeBa znalazł się przy Akwarela Cafe widzi przez okno tej kawiarenki że ekipa EWF już ma cały sprzęt na miejscu więc wchodzi do środka oczywiście jak to w przypadku dżentelmenów bywa wita się z panią Tesserant całując ją w dłoń i dając je piękne róże które podkreślają jej karnacje.

Cassandra: Dziękuje bardzo Feldmarszałku ...

SeBa: Przepraszam że się wtrącę ale mów mi Seba

Cassandra: Dobrze może czegoś się napijemy, co proponujesz może Lech, Wojak, Perła.

SeBa: Ależ gdzie w obecności tak pięknej damy wypadało by pić tak tanie trunki proponował bym może Wino Masseto z rocznka 2006 [wino te na pewnej stronie kosztuje prawie 3 tysiąca za 1,5 litra :) ] oczywiście na mój koszt.

Cassandra: Dobrze więc możemy zamówić to wino.

SeBa poprosił więc kelnera o dwie lampki tego trunku a skoro Feldmarszałek prosi to Feldmarszałek dostaje nie ważne jak ciężko było by to zdobyć

Cassandra (Biorąc łyka wina): Bardzo gustowne. Możemy przejść do pierwszego pytania jak wiemy przepłynąłeś rzekę Ob w spław, wiemy również jak długo ją płynąłeś i teraz moje pytanie co było najgorsze podczas tej przygody?

SeBa: Tak więc zacznę od pewnego sprostowania nie płynąłem tak długo po prostu woda w tej rzece jest lodowata i po prostu tak się przeziębiłem że nie mogłem przez 2 tygodnie wstać z łóżka a wracając do twojego pytania to najtrudniej było nurkować bo mój hełm.

Cassandra: Moje następne pytanie czy powrót na Felkach był zrobiony tak jak planowałeś czy czegoś zabrakło?

SeBa: Chcieliśmy wjechać do tego pięknego pałacu Landkreuzerem P1000 ale okazało się że nie pozwolona nam wziąć prototypu tego czołgi i z planów nic wyszło ale na szczęście jedno z muzeów pozwoliło na pożyczyć replikę Rudego 102 i tym udaliśmy się do Rosji.

Cassandra: Kolejnym pytaniem a zarazem ostatnim będzie to z kim chciałbyś zawalczyć na następnej gali?

SeBa: Chciałbym zawalczyć z Świeżakiem jakim jest Won Wei a już wyjaśniam dlaczego, wybacz mi jeśli będę wulgarny. Chce zawalczyć z tym małym żółtym Chinolem dlatego że jest nowym mięsem armatnim to pierwsze, po drugie jeden z moich informatorów podsłuchał jego rozmowę z dziadkiem w której nazwał Polaka śmieciem a z racji tego że ja jestem Polakiem chociaż pełnię funkcję Feldmarszałka to nigdy, kurwa nigdy nie dam obrażać Polaków nie ważny kim są jestem patriotom i mam szacunek do każdego rodaka kolejny powodem dla którego chce go rozpierdolić jest że jest Chińczykiem a jak wiemy Chiny to kraj komunistyczny a więc każdy obywatel Chin jest komunistą a ja gardzę komunistami za to co zrobili z moim piękny krajem, jeżeli myśli że skoro jego rodzina posiada jakąś śmieszną szkołę walki to uda mu się zawojować EWF to się grubo myli bo żeby zawojować tą federację trzeba pić. Przepraszam cię droga Cassandro za to co zrobię ale muszę ( w tym momencie SeBa wyciągnął z kieszeni marynarki puszkę Lecha, wypił ją jedny duszkiem i rozbił puszkę na głowie) tu jak nie pijesz to nic nie osiągniesz zobacz na Nassa pije i jest jednym z najlepszych kolejny przykład to Psycho kolejny który lubi zaglądać do kieliszka on już nie walczy ale pił i był również w czołówce takich przykładów mógłbym podawać w nieskończoność ale zabrakło by czasu antenowego więc Won Wei strzeż się bo nie ważne czy będzie to ring czy parking Feldmarszałek wszystkich Polaków cie zniszczy. (widać że Seba już ochłoną) dziękuje za wywiad i do zobaczenia na gali piękna.

============================================
Nie wiem czy RP wypadł dobrze po takiej przerwie ale się starałem.
Ostatnio zmieniony przez seba 2014-01-13, 16:06, w całości zmieniany 4 razy  

Grishan 
Lower Midcarder

E-fed: Franko The Butcher
Podziękował: 0
Wysłany: 2014-01-12, 23:28   

Sympatyczny erp (to już w sumie reguła w przypadku Twoich tekstów) w którym rzeczywiście widać, że się postarałeś (to już akurat regułą nie jest, o ile mnie pamięć nie zawodzi :D ). Trochę dziwnie go komentować, bo cóż doradzić zawodnikowi z Twoim stażem?

To, że powinieneś pracować nad ortografią i interpunkcją, pewnie już dobrze wiesz.

Mógłbyś też zadbać o większą czytelność swoich tekstów - może na początek mniej długaśnych i zlewających się ze sobą zdań w typie:

Cytat:
Grozisz buntem chcesz skączyć tak jak Piraci z Somali albo jak ta niemiecka sztangistka pamiętaj z Feldmarszałkiem się niezadziera nie ważny czy jesteś moją rodziną czy nie znajomym jeśli podskoczysz Przeszłej Legendzie to wyłapiesz bułę w mordę, ciesz się że cię nie zabiłem bo ostatnio w internecie widziałem jak pewny jegomość pokazywał techniki których nie stosują żadne siły specjalne.

Do tego nie zaszkodziłyby odstępy pomiędzy kwestiami poszczególnych osób w dialogach - dzięki temu prostemu zabiegowi tekst będzie bardziej przejrzysty, no i wizualnie zyska na objętości ;)

Tyle mojego smędzenia - fajnie, że Feldmarszałek wrócił :]

seba 
Lower Midcarder

Wysłany: 2014-01-12, 23:32   

dzięki za rade ja nie biore pod uwagę mojego całego stażu bo o tych pierwszych RP wolałbym zapomnieć chociaż gdyby nie one to nie powstałby Feldmarszałek

Robespierre 
Lower Midcarder
imperator

Wrestler: Han Hye Jin
E-fed: Tony Hogański
Wysłany: 2014-01-12, 23:37   

Grishan napisał/a:
Mógłbyś też zadbać o większą czytelność swoich tekstów - może na początek mniej długaśnych i zlewających się ze sobą zdań w typie...

Zgłaszam tu półoficjalne veto! ;)
Bez tego typu wygibasów zdaniowych (i frywolnego braku interpunkcji) eRPy te straciłyby na kolorycie i zajebistości. To właśnie one sprawiają, że w pewnych kręgach SeBa jest znany jako James Joyce polskiego wrestlingu.

Grishan napisał/a:
Tyle mojego smędzenia - fajnie, że Feldmarszałek wrócił :]

Amen, cieszymy się.

seba 
Lower Midcarder

Wysłany: 2014-01-12, 23:39   

mu też miał swój styl pisania RP

Robespierre 
Lower Midcarder
imperator

Wrestler: Han Hye Jin
E-fed: Tony Hogański
Wysłany: 2014-01-12, 23:45   

seba napisał/a:
mu też miał swój styl pisania RP

To dobry sposób myślenia o własnych eRPach i mówię to całkowicie serio. Wypracowanie własnego stylu prowadzi do e-fedowych sukcesów.

SSAN-jak-rzeka
Jobber

Wysłany: 2014-01-13, 00:15   

Robespierre napisał/a:
że w pewnych kręgach SeBa jest znany jako James Joyce polskiego wrestlingu.

Jest i tak powinno zostać. Zabranie jakiegokolwiek elementu z tej układanki spieprzyłoby sprawę.

Jedyne co mogę zasugerować... Tzn. co zrobiłeś już w tej erpozie i fajnie by było żebyś wiedział czego się trzymać. Mianowicie te krótkie historyjki - one są tu siłą (obok stylu pisania). Pisz ich jak najwięcej w jak najróżniejszych sytuacjach. Jako fan efedowej abstrakcji polecam wymyślanie jakichś zupełnie dziwnych sytuacji.

Np. Cassandra mogłaby stanąć za Sebą kiedy ten żelował włosy i wówczas poprosić go o wywiad, pomagając mu przy tym stawiać różki na głowie.

Nie bój się eksperymentować, Twoja postać do takich dziwnych sytuacji się idealnie nadaje.

seba 
Lower Midcarder

Wysłany: 2014-01-13, 15:44   

Teraz chyba to lepiej wygląda co sądzicie?

Grishan 
Lower Midcarder

E-fed: Franko The Butcher
Wysłany: 2014-01-13, 23:38   

Jak dla mnie jest lepiej i czytelniej, z tym że takie dłubanie w erpie już po jego wysłanie chyba nie jest do końca dozwolone ;)

Co do uwag na temat wyrabiania sobie swojego stylu, to mogę się z nimi tylko zgodzić. Dodam tylko, że moje spostrzeżenia są jak najbardziej subiektywne - osobiście wolę czytelne, zrozumiałe erpy i słowotoki w stylu mu kompletnie mi nie leżą. Niemniej jednak, przyznaję Wam rację - nudno byłoby, gdyby wszystkie erpy wyglądały jakby były stworzone od jednego szablonu.

Tak czy siak, o czytelność erpa można zadbać nawet w przypadku "strumienia świadomości" ;)

seba 
Lower Midcarder

Wysłany: 2014-01-14, 07:25   

wydaje mi się że jeśli chodzi o takie zmiany jakie zrobiłem to Game nie będzie zły ;)

Odpowiedz do tematu